This is alternative content.

translate.google.com:

Wisła >> Atrakcje Wisły >> Galerie w Wiśle

 Atrakcje w Wiśle

 

 

GALERIA "U NIEDZWIEDZIA" W WIŚLE

I STOWARZYSZENIE "GRUPA TWÓRCÓW WIŚLANIE"

ul.Stellera 2

 

 

Galeria działająca w budynku „U Niedźwiedzia”, stanowiąca część Enklawy Starego Budownictwa mieści się w centrum Wisły w dawnej chałupie z 1891 roku będącej kiedyś siedzibą szkoły. Można w niej zobaczyć twórczość wiślańskich artystów mieszkających  w Wiśle lub z nią związanych, uprawiających różne formy działalności artystycznej. Na wystawie stałej w galerii można obejrzeć ekspozycję obejmującą malarstwo na szkle, malarstwo olejne, akwarelowe, pastelowe, rzeźbę, płaskorzeźbę, gobeliny, pisanki, wypalanki na drewnie. Na szczególną uwagę zasługują piękne pejzaże opiewające piękno beskidzkiego krajobrazu. Większą część prezentowanych prac i można zakupić. Niewątpliwie będą piękną , oryginalną pamiątką z urlopu czy też uroczym prezentem dla bliskiej osoby.
 Galeria cieszy się dużym powodzeniem u turystów, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej. Wyroby twórców cieszą oko zwiedzających którzy zachwycają się różnorodnością i niepowtarzalnością pomysłowych prac. Przekrój dokonań plastycznych jest zróżnicowany pod względem użytych technik jak i tematyki.
 Każdy dyżurujący twórca poinformuje zainteresowanych o szczegółach działalności. Galeria stanowi siedzibę Stowarzyszenia "Grupa Twórców Wiślanie które poza wystawą prac w galerii wydało również pozycje książkowe w których  zamieszczone są wiersze i reprodukcje prac twórców: "Wiersze i gawędy Wiślan", Zabytki Wisły i twórczość Wiślan", "Od źródeł Wisły"

Godziny otwarcia:

poniedziałek-niedziela -od 10.00 do 14.00 , w czasie ferii zimowch i w sezonie letnimod 10.00 do godz. 16.00      Wstęp - 1 zł

 


 

GALERIA "SPORTOWE TROFEA ADAMA MAŁYSZA"

 

 

Będąc w Wiśle tego miejsca nie można nie odwiedzić .Galeria mieści się w Wiśle Oazie przy ul.1 Maja 48a przy rondzie, obok stacji benzynowej. Funkcjonuje od kwietnia 2007 roku  Można w niej podziwiać najcenniejsze trofea zdobyte przez najlepszego polskiego skoczka Adama Małysza. Zbiór eksponatów jest imponujący. Gabloty z pucharami( pucharów jest około 210), medale olimpijskie, cztery kryształowe kule za zdobycie  Pucharu Świata, narty, kombinezony, plastrony, kaski i mnóstwo innych gadzetów i  ciekawostek związanych z osobą skoczka. Z bliska można obejrzeć narciarskie buty, narty i wiązania, zobaczyć kompletny strój z Igrzysk Olimpijskich Salt Lake City, narty w których zdobył pierwsze Mistrzostwo Polski lub na których wygrał Puchar Świata i Turniej Czterech Skoczni.Każdy z bliska może zobaczyć kombinezony i kurtki jakich używała i używa polska kadra skoczków narciarskich. Ciekawostką galerii są również różne prezenty które mistrz otrzymywał. Jest tam zatem para zabytkowych nart, które skoczek dostał w prezencie od braci Golców lub też ,,narty do skoku w bok'' podarowane  przez Szymona Majewskiego. 

Ceny biletów: 5 zł -normalny , 3- zł ulgowy, 2,5 zł- grupy zorganizowane szkolne , dzieci do lat 3 bezpłatnie
 


 

 

 

 

  • Noclegi Wisła centrum
  • Tanie noclegi w Wiśle
  • Wisła pokoje gościnne
  • Pokoje Wisła tanio
  • Tanie apartamenty Wisła