This is alternative content.

translate.google.com:

Wisła >> Wycieczki >> Wisła na wekend

 

Weekendowy wypoczynek w Wiśle ?

Beskid Śląski na terenie, którego położona jest Wisła to idealne miejsce na oderwanie się od codzienności i spędzenie swojego wolnego czasu poza domem. Rześki, górski klimat, piękne krajobrazy, wygodne położenie sprzyjają wypoczynkowi w Wiśle latem i zimą. Prężnie rozwijająca się baza noclegowa, którą stanowią liczne pensjonaty, pokoje gościnne, apartamenty w Wiśle, kwatery prywatne i hotele sprawiają, że wybór miejsca na noclegi w Wiśle jest bardzo duży. Wisła dysponuje licznymi szlakami turystycznymi oraz innymi atrakcjami, które nie pozwolą nudzić się turystom odwiedzającym Wisłę. Koniecznie zobacz atrakcje Wisły.  

Wisła - idealne miejsce na urlop we dwoje i wczasy z rodziną .

Wiele osób planuje, gdzie spędzić swój wolny czas i na miejsce swojego wypoczynku często wybiera wyjazd w góry. Ale co zrobić jeżeli nie możemy wybrać się na dłuższe wczasy w górach? Alternatywą niech będzie krótki urlop czy weekend w Wiśle.

Co warto zwiedzić w Wiśle mając do dyspozycji tylko dwa dni ? Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca w Wiśle, które warto zobaczyć.

Wisła od dawna była znanym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, ale sławę i aktywny rozwój zawdzięcza również najsłynniejszemu skoczkowi narciarskiemu Adamowi Małyszowi. Jeśli jesteś fanem Adama Małysza koniecznie musisz zobaczyć:

Czekoladowa Figura Adama Małysza - Wisła Centrum

Figura Adama Małysza z białej czekolady

Dzieło członków Stowarzyszenia Cukierników RP. Figura z białej czekolady o wymiarach 2,5 m wysokości i wadze 180 kg  została wykonana w 2001 r. Sześć lat później przeszła renowację podczas której uzupełniono m.in. nadgryzione ucho mistrza oraz wymieniono narty i dodano kryształową kulę. Aby lepiej zapobiec uszkodzeniom umieszczono ją w szklanej gablocie.

Skocznia im. Adama Małysza - Wisła Malinka

skocznia narciarska w wiśle malince

Skocznia na której wieżę można wjechać wyciągem krzesełkowym to jeden z punktów widokowych w Wiśle. U góry mozna poczuć się jak skoczek. W kawiarni, która w czasie zawodów jest poczekalnią dla skoczków można napić się herbaty i zakupić drobny upominek.

Otwarta została 27 września 2008 r. podczas Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na igelicie. Jako symbol podziękowania i uhonorowania zasług najlepszego polskiego skoczka dla miasta i Polski otrzymała imię Adama Małysza.

Galeria "Sportowe Trofea Adama Małysza" - Wisła Oaza

Galeria Małysza

Galerię mieszczącą się w Wiśle Oazie  przy ulicy 1 Maja 48a przy rondzie, obok stacji benzynowej koniecznie trzeba odwiedzić. Można w niej zobaczyć najcenniesze trofea sportowe zdobyte przez najlepszego polskiego skoczka jakim niewątpliwie jest Adam Małysz. Zbiór eksponatów jest imponujący. 

Ceny biletów: 5 zł -normalny , 3- zł ulgowy, 2,5 zł- grupy zorganizowane szkolne , dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Zapora - zbiornik na Jeziorze Czerniańskim - Wisła Czarne

zapora w wiśle czarne

Jezioro Czernianskie to sztuczny zbiornik wody pitnej wybudowany w latach 1968 - 1973. To tutaj spotykają się dwa potoki : Biała i Czarna Wisełka, które płynąc dalej łączą się w Wiśle Nowa Osada z potokiem Malinka dając początek najdłuższej polskiej rzece - Wiśle.

Tama oprócz swoich funkcji użytkowych - gromadzenia wody dla Wisły, Ustronia i częściowo Skoczowa jak również zbiornika przeciwpowodziowego, stanowi również atrakcję turystyczną jako deptak spacerowy.

Kaskady Rodła

Kaskady Rodła

Jeżeli mamy dosyć czasu to odwiedzając jezioro Czerniańskie możemy zboczyć trochę z drogi i obejrzeć Kaskady Rodła. W pobliżu biegnie bowiem  niebieski szlak na Baranią Górę, przy którym znajduje się najpiękniejszy zespół naturalnych progów wodnych na terenie Beskidów.

Zapora przy Domu Turysty PTTK

Zapora przy schronisku PTTK

W Wiśle Czarne znajduje się również piękny ośmiometrowy, sztuczny wodospad, który spiętrza wody potoku Wisełka jednocześnie stanowiący zaporę przeciwrumowiskową.

Rezydencja Prezydenta RP i kaplica pw. św. Jadwigi Śląskiej

Zamek Prezydenta RP 

Rezydencja Prezydenta RP jest skarbem narodowym: akcentuje i uwydania zwrotny moment w historii Śląska.  Wybudowana została w latach 1929 - 1931 na stokach Zadniego Gronia  jako dar ludu śląskiego dla głowy państwa.  W skład Zamku oprócz właściwej rezydencji, wchodzi również Zamek Dolny, funkcjonujący od początku jako budynek gospodarczy oraz drewnina kaplica pw.św. Jadwigi Śląskiej, która powstała przed budową rezydencji w 1909 roku. Zamek wyrósł z potrzeby ducha polskiego w rzeczywistości polskiej po 1918 r - miał być symbolem siły i nowoczesności odrodzonego państwa polskiego.

W latach trzydziestych XX wieku Zamek Prezydenta RP, jako gmach reprezentacyjny przeznaczony dla najwyższych władz państwa, wszedł w rejestr takich obiektów jak m.in. Wawel w Krakowie, Zamek i Łazienki Królewskie w Warszawie, pałacyk myśliwski w Spale, pałac w Białowieży czy zamek w Poznaniu. Uchwałą Prezydium Rady Ministrów z dnia 30.grudnia 1930 r. nadano Zamkowi wybudowanemu w Wiśle przez Skarb Śląski na obszarze byłej Komory Cieszyńskiej charakter gmachu reprezentacyjnego i przekazano go do użytku Prezydenta RP i jego nastepców.  

 

  • Noclegi Wisła centrum
  • Tanie noclegi w Wiśle
  • Wisła pokoje gościnne
  • Pokoje Wisła tanio
  • Tanie apartamenty Wisła